2010-09-12 16:06:40• hírek • Szatmár.ro

Legyőzte Bákót a VSK

Hazai pályán hét gólos győzelmet aratott a VSK a bákóiak ellen.

Remekül sikerült a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda csapatának a bemutatkozás, hiszen hazai pályán az esélyesebbnek nyilvánított bákóiakat hét gólos fölénnyel verte. Két idegenbeli vereség után lélektanilag is fontos volt, hogy jól sikerüljön a mérkőzés, és a Teremi – Surducan, Szavics, Timofte, Viszbovszkij, Mateiaş, Liberţ összeállítással kezdő csapat már a mérkőzés elején magához ragadta az irányítást. bár 6-6-ig még tartották a lépést a moldvaiak, a  szünetben már ötgólos volt a szatmári előny.

A második félidőben sem engedték magukhoz közelebb az ellenfelet a szatmáriak, így a bákóiak a végére fel is adták lélektanilag a küzdelmet. Szatmárnémeti VSK–Bákói Ştiinţa 34-27 (17-12). A szatmári gólszerzők: Surducan 7, Szavics 5, Vizsbovszkij 5, Oláh 4, Timofte 3, Savlovschi 3, Liberţ 3, Mateiaş 1, Váradi 1, Pop 1.

További eredmények: Tg. Jiu-i Pandurii–Suceavai Bucovina 26-23 (12-13), Brassói Dinamo Municipal–Nagyváradi CSM 28-25 (13-13), Kolozsvári U Transilvania–Steaua 27-25 (16-10), Székelyudvarhelyi HC–Konstancai HCM 37-28 (18-13), Nagybányai HC Minaur–Bukaresti CSM 30-24 (13-14), Temesvári Poli–Resicabányai UCM 27-36 (15-14).

A következő fordulóra szeptember 25-én kerül sor, amelyben Resicabánya lesz a Szatmárnémeti VSK ellenfele. További mérkőzések: Suceava–Bákó, Bukaresti CSM–Temesvár, Konstanca–Nagybánya, Steaua–Székelyudvarhely, Nagyvárad–Kolozsvár, Tg. Jiu–Brassó.